Zajęcia prowadzone są przez magistrów wychowania fizycznego ze specjalnością instruktor pływania. Nad państwa bezpieczeństwem czuwa ratownik WOPR.

Założona przez Pawła Wieczorka firma NEMO istnieje od 2009 roku. Od tego roku zaczęliśmy prowadzić zajęcia nauki pływania dla dzieci i niemowląt. Nasza Szkoła specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci od 3 miesiąca życia do 18 lat. 

Zajęcia dla niemowląt i dzieci starszych prowadzone są:

  • w niewielkich grupach
  • w formie zabawowej
  • od początku do końca przez instruktora
 
Szeroka oferta zabawek oraz przyborów pływackich takich jak: piłki, deski, węże gąbkowe, hula-hop, skrzydełka pływackie, zabawki dmuchane oraz gumowe, zjeżdżalnie, motorówki, łódki na pewno zachęcą wszystkie dzieci do aktywnego udziału w zajęciach.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Kiedy zacząć:

Ćwiczenia na basenie są znakomita zabawa dla dziecka  jak i rodziców. Najlepszy okres na rozpoczęcie zajęć to trzeci, czwarty miesiąc. Maluszek jest  wtedy w stanie utrzymać główkę i staje się bardziej świadomy tego, co dzieje się wokół niego. Jest to doskonała okazja by przekonać go do wody.

2. Jakie korzyści?

Moja odpowiedź dla rodzica jest taka, że istnieje nieskończona lista korzyści dla dzieci uczestniczących na lekcje pływania.

Pływanie już w tak młodym wieku przyspiesz rozwój psychomotoryczny dziecka. Pozwala niemowlakowi na naukę pewnych wzorców ruchowych, a także zwiększa wydolność całego organizmu. Świetna zabawa - społeczne stymulowanie (zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka!) Doskonały sposób na poprawę więź z dzieckiem. Dzięki zabawką oraz innym kolorowym pomocą zajęcia są ciekawe i interesujące dla pociechy.

3. Co na to specjaliści?

Dzieci podczas pływania nabywają rożnego rodzaju wzorców ruchowych i zdolności fizycznych w celu wspierania rozwoju wyższych funkcji układu nerwowego. Poprawia się koordynacje dziecka i  zdolności percepcji. Podczas zabawy uczą się czucia własnego ciała. Dochodzi do aktywizacji układu mięśniowego, kostnego, krwionośnego oraz oddechowego.  Nasze zajęcia  są doskonałym uzupełnieniem terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, dotyczy to dziecka z asymetrią funkcjonalną, z zaburzeniami napięcia mięśniowego oraz dzieci z deficytami emocjonalnymi ( autyzm, ADHD)

 

Fizjoterapeuta: Katarzyna Machula 

Bardzo ważne jest aby nasze dziecko czuło się w czasie zajęć na basenie dobrze  i komfortowo. Ostatni posiłek powinien zostać spożyty 1h przed zajęciami. Wybierajmy godzinę zajęć dostosowaną do rytmu naszego dziecka. Zwracajmy uwagę na porę snu maluszka, aby na zajęciach nie był senny i niespokojny. Nie wolno zmuszać dziecka do robienia czegoś wbrew jego woli. Wiele rodziców, pyta mnie co z uszami podczas pływania i nurkowania? Drodzy rodzice proszę się nie martwic, to nie woda  jest powodem zapalenia uszka ale przyczyną może być: ulewanie się pokarmu, który dostaje się do kanalików, długotrwały katar albo bakterie.

 

Pielęgniarka: Aneta Opara 

Środowisko wodne ze względu na swoje specyficzne warunki (ciśnienie hydrostatyczne, wypór itp.) usprawnia prace mięsni i zwiększa ich siłę. Dzieci uczą się reagować na polecenia co zwiększa poziom świadomości i zrozumienia. Dziecko kształtuje relacje z innymi  ludzmi.

 

Instruktor pływania: Małgorzata Leroch 

Profesorowie psychologii z Lancaster University (Sigmundsson i Brian Hopkins),  wykazały, że podczas kąpieli wzrasta wieź między rodzicem a dzieckiem. Kolejną ważną zaletą zajęć jest to, że uczą umiejętności bezpiecznego zachowania się nad woda , co pewnego dnia może uratować  życie.